VšĮ Lentvario ambulatorijos vadovo kreipimasis į pacientus

 

Gerbiami VšĮ Lentvario ambulatorijos pacientai,

Palaikykime Lietuvos valstybės pastangas naikinti korupciją sveikatos sistemoje.

Kas yra korupcija

            Tai neigiamas socialinis reiškinys, kuriam dalis visuomenės pritaria, siekdama naudos ir visiškai nesirūpindama dėl kitiems žmonėms ir valstybei daromos žalos.

 

Dovana ar kyšis

             Dovana – daikto, pinigų įteikimas kitam žmogui negaunant už tai jokio atlygio, o kyšis neteisėtas atlygis už kažką (veikimą ar neveikimą tarnyboje).

 

Korupcijos formos

             Dažniausiai pasitaikančios korupcijos formos yra kyšininkavimas, papirkimas, prekyba poveikiu (kai asmuo tarpininkauja kyšį duodančiam ir jį priimančiam asmeniui).

Jei kyšis priimamas, kaltas tas. kuris jį priima. Tai yra vadinama kyšininkavimu ir LR baudžiamajame kodekse yra numatyta baudžiamoji atsakomybė: bauda, areštas, laisvės atėmimas iki 8 metų. Baudos dydis priklauso nuo kyšio vertės.

Jei kyšis duodamas, kaltas tas. kuris jį duoda. Toks veiksmas yra vadinamas papirkimu ir už tai LR baudžiamajame kodekse yra numatyta baudžiamoji atsakomybė: bauda, areštas, laisvės apribojimas arba laisvės atėmimas iki 7 metų. Baudos dydis priklauso nuo kyšio vertės.

            Prašau Jūsų (Jūsų artimųjų) neteisėtais mokėjimais nežeminti nei savo, nei ambulatorijos darbuotojų orumo. Jeigu susidūrėte su galimai korupcinio pobūdžio veikla mūsų ambulatorijoje, informuokite administraciją ar kitas atsakingas institucijas, kurių kontaktai pateikti žemiau. Primenu, jog teisinę atsakomybę užtraukia ne tik neteisėto atlygio (piniginio, daiktinio ir kt.) paėmimas, tačiau ir jo davimas.

Pabrėžiame, jog geriausia Jūsų padėka – nuoširdi šypsena, geras žodis ir gerėjanti Jūsų sveikata.

Viešosios įstaigos Lentvario ambulatorijos pacientai ar jų artimieji, susidūrę su galimai korupcinio pobūdžio veika mūsų įstaigoje, apie įvykį yra prašomi pranešti įstaigos vadovui raštu – elektroniniu paštu info@lentvarioambulatorija.lt  arba telefonu                           (8 528) 39921

Sveikatos apsaugos ministerija prašo Jus būti pilietiškais: informuokite apie korupcijos atvejus anonimiškai skambindami nemokamu telefono numeriu                                        –8 800 66 00 arba el paštu: korupcija@sam.lt.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) karštosios linijos telefono numeris                                        8 (5) 266 33 33, elektroninis paštas: pranesk@stt.lt

Viešosios įstaigos Lentvario ambulatorijos administracija atkreipia dėmesį, kad Lietuvos Respublikos įstatymai draudžia šmeižti ar melagingai kaltinti kitą asmenį nusikaltimo padarymu. Už tokius veiksmus nustatyta baudžiamoji atsakomybė Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 236 straipsnyje.

Pagarbiai,

VšĮ Lentvario ambulatorijos direktorė Aušra Koršunova

Mes randamės

Lauko g. 26, LT-25115 Lentvaris, Trakų r. savivaldybė

Darbo laikas

Pirm. – Penkt.: 7.00 - 19.00

Šešt. – Sekm.: NEDIRBAME

Kontaktai

+370 (528) 28528

info@lentvarioambulatorija.lt