I. INFORMACIJA  APIE BAUDŽIAMĄJĄ ATSAKOMYBĘ UŽ KORUPCINIO POBŪDŽIO VEIKSMUS

Pacientas turi žinoti apie  korupcinio  pobūdžio nusikalstamas veikas: kyšininkavimą (Baudžiamojo kodekso(toliau -  BK)225 straipsnis), prekybą poveikiu(BK 226 straipsnis), papirkimą(BK 227 straipsnis, piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi(BK 228 straipsnis), tarnybos pareigų neatlikimą(BK 229 straipsnis) ir kitas Lietuvos Respublikos  specialiųjų tyrimų tarnybos įstatymo 2 straipsnio 2 dalyje įvardytas  korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, kai tokių veikų padarymu siekiama ar reikalaujama kyšio , papirkimo arba nuslėpti, užmaskuoti kyšininkavimą ar papirkimą.

Kyšio davimas, nepriklausomai nuo to, kada jis buvo duotas- prieš ar po paslaugos suteikimo,-  yra korupcinio  pobūdžio nusikalstama veika. 

II. INFORMACIJA  KUR  KREIPTIS  PACIENTUI  SUSIDŪRUS SU KORUPCINIO  POBŪDŽIO NUSIKALSTAMA     VEIKA  ĮSTAIGOJE

          1. VšĮ  Lentvario ambulatorijoje direktorės įsakymu  atsakingu asmeniu  už korupcijos prevenciją ir kontrolę  įstaigoje  paskirta  VIDA ŠOSTAK tel.  (8528) 39922

                                    arba

            informuoti įstaigos direktorę Jums priimtinomis priemonėmis:

           301 kabinetas, tel (8528)39921, fax (8528)28032,  el.paštas  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

         2. LR Sveikatos apsaugos ministerijoje: anoniminis  nemokamas pasitikėjimo

              telefonas 8 800 66004, El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. 

          3. LR Specialiųjų tyrimų tarnyboje:

           visą parą veikiantis  ,,karštosios linijos“ telefonas  Vilniuje  (85)2663333

           el. paštas:  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., fax (85)2663307

           4. Trakų rajono savivaldybėje:

              El. paštas : Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

           Į STT gali kreiptis kiekvienas asmuo, neatsižvelgiant į jo pilietybę, amžių , socialinę padėtį ir kitus kriterijus.

Kreiptis reiktų tuo atveju , jei asmuo turi žinių arba pagrįstų įtarimų apie valstybės tarnautojo  ar jam prilyginto asmens padarytas, daromas ar ketinamas daryti nusikalstamas veikas.

 

Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos Respublikos įstatymai draudžia  šmeižti ar melagingai kaltinti kitą asmenį nusikaltimo padarymu.